СТОРІНКА ПАМ'ЯТІ

Брата Францисканця

 

2 липня 2009

Бр. Мартиніан Войцєх Дажицький – священик

(1918-2009)

 

 

Городківка

7 липня 2010 року

І-ША РІЧНИЦЯ СМЕРТІ

БР . МАРТИНІАНА ДАЖИЦЬКОГО


      7 липня 2010 року в парафіяльному костьолі Непорочного Зачаття Пресвятої Діви Марії в Городківці, Крижопільського району Вінницької обл. об 11.00 год. звершилася Пресвята Євхаристія за покійного о. Мартиніана Дажицького з Ордену Менших Братів, Провінції Св. Михаїла Архангела в Україні.

     О. Мартиніан помер 2 липня 2009 року в Городківці, в якій пропрацював понад 50 років свого священицького життя. Похований він біля самого парафіяльного храму. В першу річницю смерті свого Патріарха з'їхалися його духовні сини, менші брати з Провінції Св. Архангела Михаїла, священики, сестри монахині, парафіяни, а також вірні з інших парафій, в яких колись працював о. Мартиніан.

      Святу Месу очолив міністр Провінції о. Доброслав Копистеринський, котрий представив нелегкий, але повний жертовності та вірності Богу життєвий шлях О. Мартиніана. Наголосив, що його приклад посвячення у службі Божій являється не тільки прикладом для францисканців, але також для всіх вірних Церкви.


      Після завершення св. Меси був освячений своєрідний музей, який названо “Місце пам'яті о. Мартиніана Дажицького». Знаходиться він в приміщеннях, в яких до кінця своїх днів проживав о. Мартиніан. В музеї знаходяться особисті речі, документи, книги, ікони та фотографії о. Мартиніана. Великою допомогою в створенні такого музею стали фотографії, які приносили вірні з різних парафій.

       Цікавими виявилися листи та документи переписки, яку вів о. Мартиніан в радянські часи з вірними в багатьох місцях Союзу Рад, використовуючи різні шифровки зустрічей або фактів. Великою заслугою у повстанні музею є праця й ініціатива о. Олівера Шопа, разом з місцевою спільнотою братів. В музеї знаходиться також пам’яткова книга, в якій відвідувачі можуть вписуватися та залишати свої спогади про о. Мартиніана.

       На завершення урочисті священики та вірні пішли до могили о. Мартиніана, де спільно помолилися за вічний упокій.


Бр. Натанаїл Зайонц
Віцепровінціал

Похоронна Служба Божа
Городківка - 4 липня 2009 року
о 12.00 год.

Вічне спочивання

дай йому, Господи.

А світло віковічне

нехай йому світить.

Нехай cпочиває

у мирі Господнім.

Амінь.

Wieczny odpoczynek

racz mu dac Panie.

A swiatlosc
wiekuista

niechaj mu swieci.

Niech
odpoczywa

w pokoju wiecznym.

Amen.